לא היה פשוט להגיע אל יוצר הסדרה מנחם, אך לבסוף, אחרי מאמצים רבים וקילומטרים לא מעטים - נפגשנו. אחרי כחצי שעה של התלהבות מהמעמד - הצלחתי אשכרה לשאול כמה שאלות...

ראיון עם היוצר

מכולת

חצי שעה של התלהבות והתרגשות מהמפגש

[ירד בעריכה]

 

 

טוב, אז מי אתם, ה-GMM?

היינו שלושה שותפים:  גיאורגיי (גיורא), הצייר והמעצב של כל הפרוייקט, משה, שהיה איש מכירות של משחקי איסוף עם ניסיון רב בתחום השיווק וההפצה, ואנוכי מנחם, הוגה הפרויקט ומנהל ואחראי על התוכן  והרעיונות. מכאן גם ראשי התיבות של שם החברה שהקמנו – GMM.

 

 

איך נולד הרעיון למשחק? מה הייתה ההשראה?

הרעיון שצץ הא לעשות סדרת פנטזי של נסיכות ארמונות מלכים וכו'...חיפשנו שם  לועזי ולא עברי בכדי לתת לה אופי בינלאומי. חשבנו בהתחלה על כל מיני שמות שנסובו סביב עולם האבירות וימי הביניים ("Knights” או "Kings and Queens"). השם "אימפרייה" צץ אצלי בראש כך משום מקום.

אבל זה עדיין לא מסביר את "אמפייר"...

נכון. לאחר שציינתי את השם בפני אשתי – היא הציעה את "אמפייר" וזה מיד תפס! גיאורגיי יצר את הלוגו בעברית ואת הדמות המרכזית לסדרה  - את שומר האימפריה.

והקלפים הופצו בכל הארץ?

כן, בטח. פנינו לסוכנים עצמאיים שיכלו להפיץ את הקלפים בחנויות. חילקנו את הארץ לכ-10 אזורים וכל מפיץ קיבל איזור חלוקה בלעדי. הסוכנים היו גם אחראים על קידום מכירות ע"י חלוקת קלפים ליד בתי הספר באזור שלהם.

 

 

איך שמרתם על מגוון הקלפים בחבילות?

את הקלפים שהגיעו מהדפוס ערבבנו היטב במערבל בטון (קטן). אחר-כך הקלפים חולקו למעטפות ונארזו בקופסאות בצורה אקראית לחלוטין.

קלף

נדבר קצת על עיצוב הקלפים?

מלכתחילה הסדרה תוכננה ל-320 קלפים שונים (16 קטגוריות שונות כפול 20 קלפים בכל קטגוריה).

בכל שבוע היינו מתכננים 20 קלפים חדשים מכל הקטגוריות וגם כמה סיפורים. רוב הסיפורים היו רעיונות שנשלחו אלינו ע"י ילדים שאספו ואהבו את הקלפים, אבל את הסיפורים הראשונים כתבתי אני. גיורא היה מצייר את הקלפים ואני נתתי את השמות.

 

 

אה, רגע, נכון, היה לזה ממש חוקים וכאלה נכון..?

ולא רק, אלא ממש פטנט ייחודי ל"אמפייר" - משחק מלחמת הצבעים. באותו הזמן, בסדרות האחרות, נהוג היה לשחק ב"היפוכים" למיניהם. כאן רציתי ליצור משהו מיוחד – משחק עם הגיון. נכון, הרעיון הבסיסי הוא משחק מלחמה, אבל לעומת משחקים אחרים, כשאתה מוציא קלף מול היריב - אתה לא יודע אך פעם מי ינצח את מי (הצבע הגדול לוקח את הצבע הקטן). זה היה מתוכנן רק לשני שחקנים בו זמנית.

נעבור רגע על המספרים...320 קלפים אמרת. אז מאיפה נחתו החייזרים?

בשלב כלשהו יצא למכירה אלבום מדבקות מתחרה של יצורים מהחלל החיצון ובכדי לנצח בתחרות הוספנו לאמפייר גם חייזרים משלנו. מלבד 3 סדרות החייזרים הוספנו סדרת הגיבורים הצעירים שנוצרה לקראת הסוף. אינני זוכר כבר מה עמד מאחוריה אבל אנחנו יודעים שהילדים אהבתו אותם מאוד.

רגע, ולשאלה הכי גדולה שכל אספן טרוד בה כבר 20 שנה - כמה קלפים יצאו סה"כ?

אז זהו. שאין אנו בוודאות יודעים. הרי לא שמרנו תיעוד מסודר...

אנו כן יודעים ששלושת הסדרות של מלכים ארמונות וסמלים יצאו במלואן כיוון שלמי ששלח אותם למשרדינו הגיע פרס (סוני פלייסטיישן!), ואכן - הענקנו אותו.

אך לצערי, אין לי יכולת לומר מה עוצב והודפס בסוף ומה לא...זה כנראה לנצח יישאר מסתורין..

היו כמה דמויות מיוחדות, אם אני זוכר נכון...

נכון. הקלף של נסיכת הלבבות צויר בדמותה של הנסיכה דיאנה, הידועה כנסיכת הלבבות. כמה חודשים אחרי מותה עלה הרעיון לשלב אותה בסדרה. הקלף של שר האוצר צויר לפי הדמות של ביבי, אך לא זכור לי הקונטקסט (שכן ביבי היה אז כבר ראש הממשלה...) הדמות של ז'קלין מבוססת על אשתו של משה. היא עבדה בחברה שלנו בתור הפקידה  של GMM ובאמת היו לה שני טלפונים שלא הפסיקו לצלצל. קלף הג'יני, הוא קלף גירוד הפרסים - נעשה בדמות ביל קלינטון. כאשר הגירוד אינו כלל זכיה – הוצגה דמות של סדאם חוסיין. ישנם גם כמה קלפים שאותם גיאורגיי צייר בהשראת דיוקנו האישי. הקלפים בהם רואים את זה הכי טוב הם אטילה ההוני ו-לוחם הקרחון.

ולסיכום, מרגש אותך לראות שאת הקלפים זוכרים ואוהבים, ואפילו אוספים עד היום?

בהחלט. לא ידעתי בכלל שישנה קהילת אספנות כה ענפה. אני מברך על האתר החדש ומקווה שהוא יהווה כמין מוזיאון לסדרה המיוחדת הזו, הבייבי של GMM.

ואל תשכחו – "המשיכו לאסוף אמפייר!"